במהלך השנה אנחנו מטפלים בעשרות אלפי תלונות מצד הצרכנים (כן, גם נגד עסקים בעלי תו אמון הציבור) ושומעים מי מנסה לרמות אתכם, איפה ישנה מחלוקת והיכן נקודות החיכוך בין העסקים אליכם - הצרכנים. אנחנו רואים בתלונות שאנחנו מקבלים מכם - הזדמנות לתקן, לשפר, לשנות. מבחינתנו - תלונה זו הזדמנות לחוויה מתקנת ולמידה.

 

לצד כל אלה, אנחנו פועלים מול מאות עסקים ברחבי הארץ - מהענפים השונים ובהתמחויות מגוונות, במטרה לקדם במשק הישראלי שיח אחר בין הצרכנים לעסקים. שיח שמתחיל בהגינות, שקיפות ומקצועיות.כן, גם במקרים הללו יש לעתים מחלוקות - בין העסקים לצרכנים, בינינו לבין העסקים, וגם בינינו לבין הצרכנים.

 

העסקים שאנחנו עובדים מולם, קיבלו החלטה לפתוח את דלתם בפנינו לשירותי בקרה - במהלכם אנחנו תומכים, מכווינים, אבל גם לא פעם - דורשים! אז החלטנו שהגיע הזמן שתכירו יותר מקרוב את נבחרת העסקים שלנו - דווקא עסקים שחשוב להם לתת שירות טוב, ומבינים שהם לא סיימו את תהליך הלמידה ושהם לא תמיד צודקים.

 

מה זה אומר עסק בעל תו אמון הציבור?

זה אומר שהוא חשוף לבקרה תמידית מהצד שלנו: האם הוא עומד בכל דרישות החוק? האם המדיניות שלו מיטיבה עם צרכנים? האם הוא משיב לפניות באופן שירותי, יעיל ומהיר?
ומבחינתכם - תו אמון ציבור מחזק את הביטחון שלכם בקנייה. אתם יודעים שגם אם יש בעיה, יש לכם לאן לפנות.

 

אז מה עושים?

 

בין ה-1-8 במרץ אנחנו יוצאים בקמפיין "מוצאים את האמון" וקוראים לכם לחפש את תו אמון הציבור בין החנויות, הסניפים והאתרים השונים. מצאתם? יופי. כעת, תוודאו שעשיתם לייק לעמוד הפייסבוק שלנו (אמון הציבור), צלמו את התו, תתייגו את בית העסק ותעלו לעמוד שלנו.


כי אחרי הכל.. מדי פעם אפשר גם להגיד מילה טובה :)

 

 

 

תקנון קמפיין "מוצאים את האמון"

1. כללי:

ארגון "אמון הציבור", חברה לתועלת הציבור בע"מ (להלן: "הארגון" או "אמון הציבור") מכריז על קמפיין שיתנהל בעמוד הפייסבוק של הארגון בין התאריכים 1-8 למרץ 2017 . מטרת הקמפיין היא להגביר את המודעות של ציבור הצרכנים לתו אמון הציבור בכלל ולעסקים המחויבים לכללי הארגון ונושאים את התו בפרט. במסגרת הקמפיין יוזמנו צרכנים להעלות תמונות של תו אמון הציבור כפי שנצפה על ידם בממשק של עסק מחויב (חנות פיזית, אתר אינטרנט, עמוד פייסבוק, מודעות פרסומת או מסמכים אחרים של העסק), תוך ציון של שם העסק בו נצפה התו (בדרך של תיוג). עסק אשר שמו יתויג בתמונה יזכה לחשיפה כעסק המחויב לכללי הארגון ופועל בשקיפות והגינות כלפי לקוחותיו.

2. כללי הקמפיין ותנאי ההשתתפות בו

א. ההשתתפות בקמפיין (בדרך של העלאת תמונות ותיוגן) אסורה על בעלים ונושאי משרה בכירה בעסקים המחויבים עצמם.

ב. כל צרכן רשאי להעלות לכל היותר שתי תמונות ביחס לעסק מסוים. צרכן שיעלה למעלה מ-2 תמונות המתויגות לאותו עסק (גם אם שונות זו מזו) לוקח בחשבון כי הן עשויות להיות מוסרות מהעמוד על ידי אמון הציבור, לפי שיקול דעתנו.

ג. ניתן להעלות ולתייג תמונות של תו אמון הציבור המוחצן בממשקי עסקים באופן חוקי ותקין בלבד. תמונה הכוללת עסק שמחצין את תו אמון הציבור שלא כדין (בין אם כי היה מחויב בעבר ובין אם לאו) תוסר על ידי הארגון ללא מתן הודעה מוקדמת למעלה התמונה ו/או העסק.

ד. עסקים מחויבים לכללי אמון הציבור אשר נכון למועד השקת הקמפיין החל מולם הליך סיכון בקרה או הליך שלילת תו אמון הציבור לא יורשו לקחת חלק בקמפיין וככל שתעלה תמונה בה הם יתויגו, שומר לעצמו הארגון את הזכות להסירה על פי שיקול דעתו.

ד. מטבע הדברים יתכן כי חלק מהתמונות יעוררו תגובות מציבור הצרכנים. הגולשים מתבקשים לשמור על שיח ראוי בהקשר זה ולהימנע מהתבטאויות המהוות לשון הרע או כוללות אלימות מילולית מכל סוג. בכל מקרה של הודעה שתכלול אמירות מהסוג הזה, שומר לעצמו הארגון את הזכות להסיר את ההודעה על פי שיקול דעתו.

3. סיום הקמפיין ותוצאותיו

בסיום הקמפיין יישלחו לחמשת העסקים שזכו למספר הפוסטים הגבוה ביותר ממצאים בנוגע לחשיפתם. כמו כן, הארגון שומר לעצמו את הזכות לפרסם ברבים את ממצאי הקמפיין: שמות העסקים שהשתתפו, שווי החשיפה, מס' לייקים ושיתופים וכל מידע אחר שימצא לנכון.

Tags: