אחרי שנה עמוסה פעילות החלטנו לעצור לרגע ולסכם את השנה החולפת: דו''ח סלולר, מחקר הלחם, השקת המוסד הארצי ליישוב מחלוקות ועוד הרבה פרויקטים חשובים.

ינואר 2012: ביטוחי בריאות דו''ח שפרסם הארגון ענף ביטוחי הבריאות העלה בעיות חמורות בתחום. בין הבעיות אשר תוארו בדו''ח: ערפול מחירים, חוסר בהירות וכפילויות בשירותים. בנוסף העלה הדו''ח כי כל אלה מביאים צרכנים רבים לתשלומים כפולים ואי מימוש זכויותיהם.

לקריאה נוספת

פברואר 2012: ענף הריהוט - הדו''ח המלא ענף הריהוט עבר שנה קשה במיוחד, עם קריסתן של מספר חברות ריהוט, ביניהן גם ענקית הריהוט ''Kika'', שהותירה צרכנים רבים אובדי עצות מול הרשת שפשטה את הרגל וסגרה את סניפה בארץ. עוד בפברואר 2012, שלושה חודשים לפני קריסתן של חברות כדוגמת מטבחי דואיט, קיקה, רשת חמישה נגרים ועוד, התריע ארגון אמון הציבור בדו''ח מקיף שפורסם וקרא לשינוי שיטת התשלום עבור מוצרי ריהוט, בהם מועד האספקה פעמים רבות מתרחש זמן רב לאחר מועד ביצוע העסקה. 
לדו"ח המלא

מרץ 2012: דו''ח הסלולר לכבוד יום הצרכן הבינלאומי, ורגע לפני כניסת מתחרים חדשים לשוק הסלולר, פרסמנו את דו''ח דירוג ענף הסלולר, הדו''ח היחיד המקיף את כל השחקנים באחד הענפים הבעייתים ביותר בשוק כיום. מה היו הבעיות המרכזיות? מה משרד התקשורת עושה בנושא? וכמובן, איזו חברה דורגה במקום הראשון? כל מה שרציתם לדעת על ענף הסלולר. 
לדו"ח הסלולר המלא

מרץ 2012: הקרב על השוקולד על רקע ממצאי דו''ח שחיבר ארגון אמון הציבור בעזרת חברת אי.סי.נילסן ו-mysupermarket עלה חשש לקיומו של כשל שוק בתחום טבלאות השוקולד. בעקבות הממצאים פנה ארגון אמון הציבור בשיתוף תנועת ''ישראל יקרה לנו'' והסתדרות הגימלאים אל מנכ''ל חברת שטראוס ולממונה על ההגבלים העסקיים. המלצת ועדת קדמי להשוואת מחירי מוצרי מזון בין ישראל לעולם מהווה הישג צרכני גדול והמאבק על השוקולד היווה נדבך חשוב. 
לקריאה נוספת

אפריל 2012: מותר להגזים קצת – אבל אסור לשקר! פרסומות מטעות, מבלבלות ושקריות מהוות פגיעה חמורה בציבור הצרכנים. באפריל 2012 השקנו את מערכת בקרת הפרסומות שלנו. בעזרת מידע שמגיע מצרכנים ערניים באמצעות עמוד הפייסבוק שלנו ומוקד התלונות, כמו גם בבקרת פרסומות שאנו עורכים במגוון ערוצי המדיה אתרנו עד היום עשרות הטעיות והבאנו לתיקון פרסומות מטעות רבות. מקווים לשיתוף פעולה פורה בתחום גם בשנת 2013! יחד נוכיח למפרסמים שגם אם מותר להגזים קצת – אסור לשקר! 
רוצים לספר לנו על הטעייה? כנסו לעמוד הפייסבוק שלנו!

יוני 2012: המוסד הארצי ליישוב מחלוקות יוצא לדרך! בכנס חגיגי שנערך בלשכת עורכי הדין ב 26.6.2012, ובתום פיילוט של שנתיים הגשמנו חלום ישן והשקנו את המוסד הארצי ליישוב מחלוקות המהווה אלטרנטיבה יעילה, נגישה ונוחה לציבור ליישב מחלוקות מול בתי עסק מבלי להיגרר להליך משפטי ארוך, מסורבל ויקר. 
לפרטים נוספים אודות המוסד

יוני 2012: דו''ח ענף הדלק אחזקת רכב והוצאות דלק מהוות הוצאה מרכזית עבור משקי בית רבים בישראל. דו''ח ארגון אמון הציבור בחן את הכשלים והבעיות בענף. 
לדו"ח הדלק

אוגוסט 2012: התחרות בענף הבנקים בעקבות פרסום דוח הביניים של הוועדה להגברת התחרות במערכת הבנקאית פרסם ארגון אמון הציבור דו''ח אשר סקר את עיקרי ניתוח הועדה והמלצותיה. בנוסף, במסגרת הדו''ח הצביע הארגון על רכיבים מהותיים החסרים בו. 
לקריאה נוספת

אוגוסט 2012: כל האמת על מלונות וכוכבים חודשיים לאחר שסיפרנו לכם כי החל משנת 1992 אף גורם רשמי בישראל אינו מפקח על דירוג המלונות, בחודש אוגוסט הגיעה הודעת משרד התיירות לפיה המשרד החל בפעילות לדירוג חדש ומפוקח של המלונות בישראל על פי סטנדרט אירופאי. 
לקריאה נוספת

ספטמבר 2012: מחיר הלחם בישראל נדבך חשוב נוסף במסגרת מאבק הארגון ביוקר המחיה הגיע בספטמבר 2012 אז פרסמה מחלקת המחקר של ארגון אמון הציבור מחקר על מחירי הלחם, אשר חשף כי מחיר הלחם בישראל גבוה ב- 50% עד 316% ביחס ללחם הזול ביותר במדינות ההשוואה. ממצאי המחקר עוררו דיון ציבורי סוער סביב הנושא והציפו את הבעייתיות בענף.
לפרטים נוספים

דצמבר 2012: הדרישה - שקיפות מחירים מלאה ארגון אמון הציבור בשיתוף ארגונים חברתיים נוספים פנו בדצמבר האחרון אל מנכ''לי 15 רשתות השיווק הגדולות בישראל בדרישה לשקף מחירים באופן וולנטרי. דרישת הארגונים מגיעה על רקע תמיכת הממשלה במסקנות ועדת קדמי לבחינת יוקר מחירי המזון אשר בכוונתה להחיל דרישה לשיקוף מחירים על רשתות השיווק. פניית הארגונים החברתיים מבקשת ליצור לחץ על רשתות השיווק לאמץ את הדרישה עוד בטרם תכפה עליהם המדינה חוק, בדומה למה שקרה בענף הסלולר.

Tags: