האם ביטוח מקיף הוא ביטוח חובה? הטעייה בפרסומת ''ביטוח ישיר'' בכיכובו של אלון אולארצ'יק

ארגון אמון הציבור מקיים פעולות בקרת פרסומות באופן שוטף, בקרה המתבססת על החקיקה הישראלית ועל כללי ארגון ה ASA הבריטי לבקרת פרסומים. בעקבות פניית צרכן, זוהתה פרסומת של חברת "ביטוח ישיר", בכיכובו של אלון אולארצ'יק, כבעייתית ומטעה.

בפרסומת מוצגים שני שוטרים שעוצרים רכב בתוכו יושבים אולארצ'יק ואחיינו. בבדיקת רשיונו מציין השוטר כי תוקפו של הביטוח המקיף עומד לפוג, ועל כך יקבל דו"ח. אחיינו של אולארצ'יק נזעק לעזרתו ומראה לו כיצד ניתן לחדש את הביטוח באינטנרט ובכך אלוארצ'יק ניצל מדו"ח. מדובר בהטעיית ברורה: עפ"י החוק בישראל ביטוח מקיף הינו ביטוח וולנטרי בעוד ביטוח חובה הינו מחויב על פי חוק, השימוש בשוטרים יוצר מצג שמדובר בחובה וכי מערכת החוק אוכפת העדר ביטוח מקיף.
בעקבות זיהוי ההטעייה פנה ארגון אמון הציבור אל נציב תלונות הציבור ברשות השנייה, מר דוד רגב, שאישר את עמדת הארגון וקבע כי מדובר בפרסום מטעה. עוד מציין רגב כי הפרסומת סיימה את משך שידורה המתוכנן, אך במידה ותעלה לשידור שוב, יש למצוא פתרון לסוגיה. תגובת חברת "ביטוח ישיר" התקבלה רק בימים האחרונים והועברה לבדיקת המחלקה המשפטית של ארגון אמון הציבור. נמשיך לעדכן בהתפתחויות בנושא.


ארגון אמון הציבור ממשיך לערוך בקרת פרסומים בכל ערוצי התקשורת: טלוויזיה, רדיו, אינטרנט, עיתונים, מודעות ועוד. נתקלתם בפרסומת מטעה? הטבה חשודה? מבצע מפתה מדי? ספרו לנו! onlinenews@emun.org או בעמוד הפייסבוק שלנו. יחד נבהיר למפרסמים ולעסקים שמותר להגזים קצת – אבל אסור לשקר!

הטעייה בפרסומת "ביטוח ישיר", דה מרקר

פרסומת "ביטוח ישיר"

פניית ארגון אמון הציבור לנציב תלונות הציבור ברשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, מר דוד רגב

תגובת נציב תלונות הציבור ברשות השנייה לפניית ארגון אמון הציבור

Tags: