ארגון אמון הציבור, הסתדרות הגימלאים ותנועת ''ישראל יקרה לנו'' לועדת קדמי: צור כלי אובייקטיבי להשוואת מחירי מוצרים בישראל מול מחירם בחו''ל

ארגון אמון הציבור, הסתדרות הגימלאים בישראל וראשי תנועת ''ישראל יקרה לנו'' פנו במכתב משותף למנכ''ל משרד התמ''ת, מר שרון קדמי, העומד בראש הועדה לבחינת יוקר המזון והמחייה, וקראו לו ליצור מנגנון שיבדוק מוצרים נפוצים בסל הקניות הישראלי אל מול מוצרים זהים או דומים להם במדינות מערב אירופה, ארצות הברית ועוד.

לטענת הארגונים כיום לא מתבצעת השוואה עקבית ומקצועית בין מחירי מוצרים בישראל למחירם בשווקים תחרותיים בעולם ככלי מדיניות העומד בפני עצמו. בנוסף הציעו ארגון אמון הציבור, הסתדרות הגימלאים ו''ישראל יקרה לנו'' כי כבר עתה יכולה הועדה לנקוט צעדים שיאפשרו השוואת מחירים בשוק הישראלי, ביניהם: קביעת חובה שתוטל על כל רשת שיווק לפרסם את מחירי מוצריה בכל סניף, דבר שיצור שקיפות מידע ויאפשר לחברות המשוות מחירים להציג מידע מלא, מעודכן הכולל גם השוואה בין מחירי אותה רשת במרכז ובפריפריה ויחייב את הרשת לעמוד מאחורי המחירים אותם היא מסרה.

הארגונים מדגישים כי צעד רגולטורי כזה יהיה בעל השפעה מהותית על השוק ועל מדיניות המחירים בו ועל כן מדובר בתפקיד הרבה יותר חשוב של ועדת קדמי מפיתוח כלי השוואת המחירים עצמו.

פניית ארגון אמון הציבור, הסתדרות הגימלאים ו"ישראל יקרה לנו" לועדת קדמי

Tags: